Prawie połowa pacjentek poddawanych leczeniu onkologicznemu uważa łysienie za najbardziej traumatyczny aspekt chemioterapii. Warszawski salon urody Powab wychodzi temu problemowi naprzeciw i oferuje kobietom, cierpiącym z powodu skutków leczenia, bezpłatne zabiegi mikropigmentacji brwi. Ambasadorką akcji została Aneta Zając.

 

 

 

Utrata owłosienia jako skutek chemioterapii dotyczy ok. 65 proc. pacjentów onkologicznych. Według portalu Zwrotnik Raka, aż 47 proc. kobiet poddawanych leczeniu, uważa łysienie za najbardziej traumatyczny aspekt chemioterapii.

Salon urody POWAB, mieszczący się na Saskiej Kępie, chcąc zwrócić uwagę na problem kobiet, chorujących na nowotwór oraz na niezwykle szerokie konsekwencje przyjmowania chemioterapii, w tym pozbawienie pacjentki kobiecości, rozpoczął #kampaniębeznazwy. Jej ambasadorką została znana i lubiana aktorka, Aneta Zając. W kampanii wspierającej akcję charytatywną, pokazała się po nałożeniu sztucznej łysiny oraz z odpowiednim makijażem głowy i twarzy.

Nie wyobrażam sobie, jak bardzo muszą cierpieć kobiety, którym wypadły włosy. Pozbawienie włosów, nawet wyłącznie na potrzeby akcji, było dla mnie niezwykle bolesnym i trudnym widokiem. Zastanawiające jest, jak mało osób, byłoby w stanie poświęcić swoje włosy do zagrania w filmie, reklamie. Proszę więc sobie wyobrazić jak wielkie cierpienie musi odczuwać kobieta pozbawiona włosów, swojej atrakcyjności, swoich atutów? Kobieta, która zmuszona jest nakładać czapkę, chustkę lub perukę… – mówi Aneta Zając, ambasadorka kampanii.

Salon POWAB oferuje wszystkim kobietom, które przeszły chemioterapię, bezpłatne zabiegi mikropigmentacji brwi. – Zależy nam na tym, aby POWAB nie był tylko miejscem, w którym prowadzimy działalność komercyjną, ale był również takim salonem, w którym świadczymy pomoc, bezpłatną, skierowaną do kobiet, a świadczoną przez inne kobiety. Uważamy, że będąc świadomym odbiorcą niekiedy ponurej rzeczywistości, powinniśmy działać wspólnie na rzecz innych i jest to naszym moralnym obowiązkiem – mówi Iwona Mazurkiewicz, właścicielka salonu.

 

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account