Często traktujemy dobry wzrok jako coś, co jest nam dane raz na zawsze. Tymczasem powszechność technologii wykorzystującej ekrany czy zanieczyszczenie powietrza mogą wpływać na nasze oczy, osłabiając je. Minerały i składniki odżywcze dostarczane dzięki zbilansowanej diecie pomagają zapewnić prawidłowe widzenie, a suplementy z cynkiem, takie jak Pharmanex® Eye Formula, to dobre uzupełnienie. Jakich zasad należy przestrzegać, by jak najdłużej cieszyć się prawidłowym wzrokiem podpowiada Bianka Juhász z firmy Nu Skin®.

 

 

Oczy, podobnie jak pozostałe części ciała, nieustannie poddawane są działaniu czynników zewnętrznych. Część z nich może mieć negatywny wpływ na nasz wzrok: zbyt długie patrzenie na ekran komputera lub telefonu, zanieczyszczenie powietrza, a nawet starzenie się. Podobnie jest ze stresem oksydacyjnym. Komórki budujące strukturę oka są regularnie narażone na dym, pył, promieniowanie UV i inne źródła wolnych rodników – reaktywnych cząsteczek kontrolowanych przez naszą sieć przeciwutleniaczy.  – To dlatego tak ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości minerałów i składników odżywczych z pożywieniem lub za pomocą specjalistycznych suplementów. Dzięki nim wspieramy naturalne mechanizmy obronne organizmu zabezpieczające go przed skutkami oddziaływania tego typu czynników – tłumaczy Bianka Juhász z firmy Nu Skin®.

Zasada nr 1: odpowiednia dieta

W profilaktyce wad wzroku bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednia diagnostyka. To dlatego oprócz okresowych badań kontrolnych powinniśmy zadbać o oczy i cały organizm, pamiętając o zachowaniu właściwie zbilansowanej diety. – Naszym sprzymierzeńcem będą przede wszystkim zielone warzywa liściaste, jak na przykład szpinak, jarmuż, brokuły czy natka pietruszki. Są doskonałym źródłem luteiny, która pomaga chronić oczy przed szkodliwym działaniem ultrafioletowym. Ważnym składnikiem diety wspierającej oczy są również żółte i czerwone warzywa. Papryka, dynia czy marchew – to właśnie one zawierają cenne karotenoidy i witaminy – tłumaczy Bianka Juhász z firmy Nu Skin®.

Zasada nr 2: sprawdzone suplementy

Prawidłowa dieta to podstawa, jeśli zależy nam na dobrej kondycji i zachowaniu zdrowia. Dzisiejszy styl życia – zabieganie, brak czasu czy właściwej wiedzy o prawidłowym żywieniu to bariery, które mogą utrudniać dbanie o nasz dobrostan. W takim wypadku warto sięgnąć po sprawdzone, wysokiej jakości suplementy, które zawierają optymalnie skomponowany zestaw witamin i minerałów.

Dlaczego warto sięgnąć po Pharmanex® Eye Formula?

Wyjątkowa formuła suplementu Pharmanex® Eye Formula może uzupełnić zbilansowaną dietę dzięki starannie dobranemu zestawowi witamin oraz minerałów. Zawiera mieszankę uzupełniających się wzajemnie składników odżywczych i minerałów, w tym cynku, selenu, miedzi oraz witaminy C i E. Ponadto skład suplementu został wzbogacony o luteinę i zeaksantynę – dwa karotenoidy pochodzenia roślinnego.

Zasada nr 3: ergonomia w domu i pracy

Dla zachowania zdrowych oczu, ale nie tylko, ważne jest zapewnienie sobie bezpiecznego i wygodnego miejsca pracy, zwłaszcza jeśli pracujemy przy komputerze. Pomoże w tym przestrzeganie kilku zasad. Przede wszystkim pamiętaj o zachowaniu odległości od monitora wynoszącej ok. 50 – 70 cm. Unikaj także siedzenia przodem do okna i pamiętaj, że miejsce pracy powinno być oświetlone równomiernie, a monitor komputera powinien znajdować się na wysokości oczu. Po każdej godzinie pracy przed monitorem zrób krótką przerwę. Przeznacz ją na ćwiczenia oczu, na przykład mruganie, patrzenie w dal. Unikaj przebywania w zadymionych i przegrzanych pomieszczeniach, często wietrz przestrzeń, w której pracujesz. Jeśli natomiast odczuwasz dyskomfort w postaci pieczenia, zastosuj krople nawilżające i skonsultuj się ze swoim okulistą.

Dobre praktyki, oprócz regularnych badań wzroku, takie jak zdrowe odżywianie, dotlenianie siatkówki (np. poprzez sport na świeżym powietrzu czy spacery) oraz przestrzeganie zasad ergonomii pracy pomagają zachować prawidłowe widzenie. Idealnym uzupełnieniem będą wysokiej jakości suplementy, które dostarczą organizmowi odpowiednią dawkę składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania.

Sugerowana cena:

Pharmanex® Eye Formula (opak. 30 kapsułek): 149.99 zł

Więcej informacji o produktach znajdziesz na www.nuskin.com

 

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account