Wokół nas coraz więcej jest osób, które chcąc wyrazić siebie tworzą efektowne rękodzieła. Co to oznacza i dlaczego warto otaczać się takimi przedmiotami?  

 

 

 

Co to jest rękodzieło?

Rękodzieło najprościej mówiąc to produkty, które wytwarzane są w sposób nieprzemysłowy, często w zaciszu własnego domu. Ogromna popularność tego typu artykułów wynika z ich wyjątkowej niepowtarzalności i oryginalności. Prawdziwe arcydzieła czyichś rąk to coraz częściej pożądane przedmioty w każdym domu. Rękodzieło długo kojarzone było ze sztuką ludową i tam sięgają jego korzenie. Wykonane ręcznie przedmioty często nawiązywały do kultury regionu, z którego wywodził się twórca. Współcześnie rękodzieło oferuje całkowicie innym poziom i kunszt wykonania.

Dlaczego warto stawiać na rękodzieło?

Produkty, które wyszły spod rąk artysty mają swoją niepowtarzalność i magię. Twórcy wkładają całe serce w to, aby ich działa były niebanalne i wyróżniały się swoją oryginalnością. Idąc do sklepu stajemy przed wyborem produktów, które nierzadko wydają nam się do siebie podobne, bardzo sztampowe. Coraz częściej szukamy czegoś innego, czegoś, co będzie wyróżniało się w morzu niemalże identycznych artykułów. Wyroby handmade są zawsze jedyne w swoim rodzaju i każda wytworzona rzecz jest unikatem. Nawet, kiedy wzór jest podobny, to artysta nigdy nie stworzy dwóch identycznych dzieł. Co więcej, wybierając rękodzieło możemy być pewni wysokiej jakości naszego wyboru. Artyści, którzy tworzą swoje działa starają się dopracować każdy detal. Dokładają ogromnej staranności, by ich prace wykończone były perfekcyjnie. Kupowanie dla siebie, czy też w ramach upominku, przedmiotów wykonanych własnoręcznie, wspieramy lokalnych artystów zyskując ich radość i wdzięczność.

– Moje obrazy to wytwór nie tylko mojej wyobraźni i ciężkiej pracy, to proces który udoskonalałam przez kilka lat. Staram się, aby moje prace zatrzymywały chwile na dłużej, potrafiły nas cofnąć w czasie do najlepszych wakacji. Moje obrazy przypominają kawałek morza czy oceanu, wykorzystuje do tego piasek, kamienie, muszelki – dzięki temu wygląda to tak znakomicie i trudno oderwać od tego wzrok – mówi Ewelina Rogulska, artystka i właścicielka marki rainbowartsshop.com

Jakie produkty możesz mieć?

Rękodziełem mogą być przedmioty zdobiące mieszkanie – różnego rodzaju rzeźby, obrazy wykonane niespotykanymi metodami, porcelanowe figurki, gliniane naczynia, czy ozdoby choinkowe.  Równie często zainteresowaniem cieszą się awangardowe wyroby jubilerskie, czy ręcznie szyta przepiękna odzież. Garncarstwo, tkactwo, szycie, hafciarstwo, rzeźbienie, szydełkowanie, biżuteria artystyczna – to tylko część aktywności, którymi zajmują się osoby produkujące niezwykłe produkty za pomocą własnych rąk. Niektórzy tworzą z pasji, rozwijając każdego dnia swoje hobby, inni sprzedają swoje dzieła, aby cieszyły oko u innych. Tego typu przedmioty to bardzo popularny w ostatnich czasach pomysł na nietuzinkowy prezent dla rodziny i przyjaciół.

– Niedługo Święta, okres kiedy obdarowujemy najbliższych prezentami. Moje prace są rewelacyjnym i oryginalnym pomysłem na prezent dla żony, rodziców czy dziadków. Ucieszą i zaskoczą każdego. Oprócz obrazów tworze także zegary techniką pouringu czy magnesy ze zdjęciami, które cieszą się ogromną popularnością. Święta to wyjątkowo rodzinny czas, któremu towarzyszy niezwykła atmosfera i klimat. Tutaj świetnie odnajdują się moje bombki ze zdjęciami, które można powiesić na choince – zrobią naprawdę niezwykły klimat tych świąt. – mówi Ewelina Rogulska, artystka i właścicielka marki rainbowartsshop.com

Rękodzieło – idealny pomysł na prezent

Oryginalne, ręcznie wykonane podarunki z pewnością ucieszą bliskich, a i osoba która wybiera upominek ma przy tym ogromną przyjemność. Dodatkowo, decydując się na prezent, który jest rękodziełem, otrzymujemy możliwość spersonalizowania go, by móc jak najbardziej dopasować do upodobań osoby obdarowywanej. W okresie przedświątecznym warto przejrzeć oferty i wybrać niepowtarzane niespodzianki dla bliskich.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account