Na Dzień Dziecka pociechy czekają z niecierpliwością marząc o niespodziankach i upominkach. Wielu rodziców czy dziadków, jak co roku staje przed dylematem, co podarować dziecku, aby wywołać uśmiech na jego twarzy. Coraz chętniej poszukujemy jednak alternatywy do upominków materialnych. Rosnącym zainteresowaniem liczą się miejsca, które pozwalają dzieciom na atrakcyjnie i kreatywne spędzanie czasu. Jedno z nich powstało w tym roku w Polsce. Jest to pierwsze w naszym kraju Funzeum, czyli muzeum łączące zabawę i edukację.

 

 

Dzieci uwielbiają kolorowe przestrzenie, twórcze zabawy i możliwość odkrywania świata. Takie możliwości zostały stworzone w Funzeum, gdzie zwiedzanie przypomina ekscytującą przygodę. W tym nietypowym muzeum zajmującym prawie 4 tysiące metrów kwadratowych można dotykać eksponatów, doświadczać niezwykłych efektów wizualnych i uczyć się przez zabawę.

Funzeum tworzą 2 multimedialne wystawy: wystawa koloru z instalacjami artystyczno-edukacyjnymi i wystawa światła prezentująca w nietypowy sposób wykorzystanie różnych form naturalnego i sztucznego światła. Przestrzeń obiektu sprzyja radosnej zabawie i pozwala atrakcyjnie spędzić czas z dziećmi w każdym wieku. Obcowanie z interaktywną wystawą, łączącą możliwości technologii cyfrowej z rozrywką i edukacją to cechy, które wyróżniają ten obiekt na tle atrakcji dostępnych w Polsce.

Fluorescencyjny las, pole przerośniętych kwiatów, sala księżycowa wraz z innymi planetami czy „infinity room”, czyli pokój nieskończoności z prawie 300 lampkami zmieniającymi kolory odbitymi wielokrotnie w około 100 m2 luster to tylko niektóre przykłady magicznych scenerii wystawy, której można doświadczać podczas zwiedzania.

Funzeum powstało z myślą, aby bawić i edukować, skłaniać dzieci do eksplorowania świata, poznawania niezwykłych zjawisk z wykorzystaniem kolorów i światła. Przestrzeń została tak zaprojektowana, aby pobudzać wyobraźnie, motywować do twórczego działania i przekazywać sporą dawkę wiedzy w przystępny, ale nowoczesny sposób. – mówi Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.

To nietypowe muzeum, które zadebiutowało w Polsce na początku 2022 roku w niczym nie przypomina tradycyjnej placówki muzealnej. Jest to miejsce wyłamujące się ze schematów i pobudzające wyobraźnię. Dzieci to grupa zwiedzających najbardziej zachwycona możliwościami, jakie zostały stworzone dla nich w przestrzeni tego obiektu.

Kolor i światło to motyw przewodni Funzeum, wokół którego zbudowano multimedialną wystawę z interaktywnymi elementami. Ich odkrywanie, dotykanie i wykorzystywanie do kreatywnej zabawy przynosi wiele radości. Dzień Dziecka może być dobrą okazją, aby zorganizować wyprawę do Funzeum. Radość, twórcze i wspólne spędzenie czasu z dzieckiem w kolorowej i nietypowej przestrzeni to jeden z pomysłów, który warto rozważyć jako niespodzianką na Dzień Dziecka.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account