Pierwsze wrażenie to podstawa w relacjach międzyludzkich. To, jak jesteśmy odebrani w pierwszej chwili decyduje o tym, jak będziemy dalej postrzegani, czy tego chcemy czy nie. Mówi się, że nie szata zdobi człowieka, jednak nie możemy podważać tego, że wygląd ma dziś duże znaczenie. To czy jesteśmy zadbani, nasze ubranie odprasowane, a dodatki dopasowane może pomóc nam osiągnąć sukces, lub stanąć na drodze do niego. Również piękny, szczery, zdrowy i biały uśmiech to klucz do sukcesu. Czy w obecnych czasach człowiek sukcesu może nie mieć komfortu pięknego uśmiechu? Odpowiadają eksperci Specjalistycznego Centrum Stomatologii 4dent Dorota Stania.

 

 

 

Wystarczy licówka

Obecna medycyna, w tym stomatologia oraz ortodoncja oferują wiele możliwości aby mieć piękny i zdrowy uśmiech. W zależności od tego w jakim stanie są nasze zęby, lekarz stomatolog dopasuje idealne rozwiązanie stanowiące odpowiedź na realne potrzeby pacjenta. Czemu piszemy o tych realnych potrzebach? Ponieważ na ulicach coraz więcej widać osób, które mają widocznie zrobione korony. Oczywiście jest wiele przypadków, w których założenie koron jest niezbędne. To jednak najtrudniejsze przypadki i często szczególnie u osób młodych zbędny zabieg. Dla uśmiechów, które wymagają poprawy, ale nie aż tak dużej jak korony, stworzone zostały licówki.

Licówka to bardzo cienki płatek przyklejany tylko na powierzchnię przednią czyli licową zęba za pomocą specjalnego kleju. Przed zastosowaniem licówek zęby muszą być wyleczone oraz oczyszczone z kamienia i osadu nazębnego. Za pomocą licówek można korygować kształt, czyli długość i szerokość zęba oraz jego kolor. W przypadku standardowej licówki ząb musi zostać oszlifowany tylko na swojej przedniej powierzchni. Jeśli uzębienie spełnia odpowiednie warunki bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem są licówki bez szlifowania, czyli takie które nie wymagają żadnej mechanicznej ingerencji lekarza w powierzchnię zęba. Przeciwwskazaniem do założenia licówek jest zaawansowana choroba dziąseł i przyzębia, obszerne wypełnienia, zęby po leczeniu kanałowym czy zęby bardzo starte w wyniku bruksizmu. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest pokrycie zębów koroną protetyczną.

Korona czy nadbudowa?

W najlepszych gabinetach stomatologicznych wykonywane są korony o najwyższym stopniu estetyki i wytrzymałości, czyli porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu. W trakcie takiego zabiegu ząb musi być oszlifowany około 1,5 do 2 mm. Korony są wykonywane na zęby mocno zniszczone próchnicowo lub leczone kanałowo, dla których taka utrata tkanek nie ma już większego znaczenia.

Bardzo dużą popularnością oraz zadowoleniem pacjentów cieszą się estetyczne odbudowy kompozytowe. Atutem takiego zabiegu jest małoinwazyjność, efekt osiągnięty na tej samej wizycie oraz koszt niższy w porównaniu z licówkami czy koronami protetycznymi. Najczęściej wykonywane są one w odcinku przednim żuchwy celem korekty kształtu startych zębów, ale mogą dotyczyć także zębów siecznych szczęki i odcinków bocznych. Dla maksymalnego naśladowania natury odtwarzana jest również makro- i mikro- struktura zęba, czyli wszelkie bruzdy i zagłębienia w powierzchni szkliwa. Materiał nakładany jest precyzyjnie pędzelkiem przy pomocy powiększających lup operacyjnych. Ostateczna obróbka wykonywana jest specjalnymi gumkami i pastami polerskimi, dzięki którym lekarze otrzymują maksymalną gładkości i połysk odbudowy, co daje odzwierciedlenie w trwałości leczenia.

W drodze do sukcesu nie można rezygnować ze zdrowego i pięknego uśmiechu. Warto więc zadbać o swoje zęby i wraz z ekspertami znaleźć najlepsze – najbardziej odpowiednie, najmniej inwazyjne rozwiązanie, które sprawi, że będziemy mogli cieszyć się ze swoich kolejnych sukcesów. I niech radość sukcesu podkreśla piękny szeroki uśmiech!

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account