Aż 82% Polaków zadeklarowało, że będzie obchodzić w tym roku Walentynki. Dla 34% z nich Święto Zakochanych to dobra okazja, aby zaprocentować u partnera lub partnerki. Według 27% to kiczowate święto, zyskujące coraz większą popularność, a w opinii 15% komercyjny chwyt, aby zarobić na uczuciach. O udanych Walentynkach według co trzeciego Polaka zapytanego przez serwis Prezentmarzeń decydują dobre relacje w związku, a według 27% niespodzianka, jaką przygotujemy na Dzień Zakochanych.

 

 

Jak pokazują wyniki badania „Walentynki 2020 z perspektywy Polaków” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń, większość respondentów zamierza obchodzić dzień zakochanych. Co trzeci spośród 1003 zapytanych Polaków liczy w tym roku na szalony wieczór z niespodzianką, 28% na miły wieczór tylko we dwoje, a 18% na wyznanie miłości.

Ponad 70% pań biorących udział w badaniu uważa, że Walentynki są dla nich ważne. Z czego 36% postrzega je jako bardzo ważne, a 34% wyznaje, że Święto Zakochanych to czasem jedyny dzień, kiedy mogą liczyć na romantyczne chwile. Są rzeczy, których kobiety nie lubią i nie tolerują w dniu zakochanych jak na przykład: kiedy brakuje tego dnia romantyzmu – 35% odpowiedzi, kiedy zapomina się o tym święcie, gdyż zaczynają nie być pewne związku – 29% odpowiedzi, kiedy partner popsuje Walentynki – 23% odpowiedzi.

Panowie, jak wynika z badania serwisu Prezentmarzeń, nie są wielbicielami Święta Zakochanych. Dla 36% to kiczowate „święto na siłę”, dla 20% Walentynki są obojętne, ale mogą je celebrować ze względu na partnerkę. Według kolejnych 20% to dzień, do którego podchodzą sceptycznie, gdyż nie lubią być zmuszani do okazywania uczuć na akord. Zdaniem 15% to święto głównie dla kobiet. Jest jednak grupa 9% panów, którzy uważają, że dzień zakochanych to dobry moment na zaręczyny. Mężczyźni nie lubią w Walentynkach kiczu i przesadnego okazywania uczuć – 29% odpowiedzi oraz kiedy wymaga się specjalnego obchodzenia tego święta – 27% odpowiedzi. Nie tolerują też, jak potwierdza 27% panów, gdy się ich zmusza do celebrowania Święta Zakochanych i roszczeniowej postawy partnerki.

O udanych Walentynkach według 33% zapytanych Polaków decydują przede wszystkim dobre relacje w związku. Z kolei 27% respondentów uważa, że duże znaczenia ma niespodzianka, jaką przygotujemy w dniu zakochanych. Atrakcyjna forma świętowania Walentynek ma kluczowe znaczenie dla 22%. Nie bez znaczenia jest też fakt, że o udanych Walentynkach według 18% Polaków decyduje reakcja na prezent podarowany bliskiej osobie.

– Współczesny styl życia przekłada się na nasze oczekiwania względem otrzymywanych prezentów. Bardziej cenimy takie, które pozwalają nam doświadczyć czegoś nowego i wyzwalają pozytywne emocje. Coraz częściej sięgamy więc po upominki w formie przeżyć, gdyż dają możliwość spełnienia marzeń bliskiej nam osobie. Stąd rosnące zainteresowanie, szczególnie w okresie Walentynek takimi formami niestandardowych prezentów jak kolacja w restauracji w ciemnościach, lot awionetką, masaż dla dwojga, profesjonalna sesja zdjęciowa dla zakochanych czy lekcja tańca dla dwojga.  – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Wyniki tegorocznego badania walentynkowego serwisu Prezentmarzeń pokazały, że 54% zapytanych respondentów uważa, że to głównie mężczyźni robią walentynkowy prezent, bo kobiety wręcz tego oczekują. W efekcie, mimo że 36% zapytanych Panów uważa, że dzień zakochanych to kiczowate „święto na siłę”, to starają się zaskoczyć pozytywnie ukochaną osobę. Według 18% respondentów decyzje jak spędzić święto zakochanych są omawiane wspólnie. Tylko 15% zapytanych uważa, że to kobiety są głównymi organizatorami Walentynek, gdyż to one dbają o romantyczne chwile w ten dzień.

Upominki są nieodłącznym elementem dnia zakochanych i z tej okazji jesteśmy skłonni sięgnąć głębiej do portfela, kupując kwiaty, słodycze i droższe prezenty. Jak pokazują wyniki badania „Walentynki 2020 z perspektywy Polaków” co trzeci z nas zamierza na walentynkowy prezent w tym roku przeznaczyć od 100 do 300 zł, 13% od 300 do 500 zł, a 8% zamierza zaszaleć i wydać powyżej 500 zł.

*Badanie „Walentynki 2020 z perspektywy Polaków” została zrealizowana przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1003 respondentów w formie ankiety online w styczniu 2020.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account