Polski producent bielizny nocnej Donna i Fundacja Sukces przygotowały prezenty dla matek pozostających pod opieką Domu Samotnej Matki i Dziecka na warszawskiej Pradze.

 

Są w Polsce matki, które nie otrzymają dzisiaj bukietów róż ani świeżo pachnących drukiem książek w prezencie od swoich dzieci. Są też kobiety, które w geście solidarności i wsparcia dla tych matek postarały się, żeby niespodzianki im jednak nie zabrakło. Przykładem takiej akcji jest ta przygotowana wspólnie przez wyjątkowo kobiece instytucje, firmę Donna, polskiego producenta damskiej bielizny nocnej z 27-letnią tradycją, i Fundację Sukces, która od prawie dekady wspiera kobiety w ich profesjonalnym rozwoju. Dostarczyły one dzisiaj kobietom korzystającym z pomocy Domu Samotnej Matki „Nazaret” w Warszawie specjalnie przygotowane na tę okazję prezenty.

– Wizją naszej firmy jest budowanie lepszego świata, którego centrum są kobiety. Tworzymy ten świat poprzez produkcję pięknej bielizny, i to nią dzielimy się dzisiaj z tymi wyjątkowymi kobietami, jednocześnie pokazując im, że są one ważne i że należy im się troska i wdzięczność – mówi Agnieszka Kostrz, właścicielka firmy Donna.

Współpraca ta to ciekawe posunięcie i w pewnym sensie odejście od tradycyjnego myślenia na temat Dnia Matki, od tego, kogo i dlaczego w tych dniach świętujemy, komu należy się uznanie, kto zostanie otoczony czułością. Szczególnie matki znajdujące się w trudnej sytuacji z niezliczonych powodów: przemocy w domu, braku dostępu do edukacji w młodości, uzależnień, bezrobotności, chorób, biedy, kobiety często pozbawione dachu nad głową i środków do życia, zasługują na gest bezwarunkowego wsparcia w dniu, kiedy same odmawiają sobie prawa do świętowania i celebracji szczególnej roli, jaką pełnią w społeczeństwie.

– Nasza Fundacja ma misję wspierania kobiet i pokazywania im, że mogą spełniać swoje życzenia. Czasami wyjątkowy prezent daje energię i wiarę w siebie, i tak mam nadzieję zadziała nasza dzisiejsza niespodzianka – mówi Gabriela Sięka, prezes Fundacji Sukces.

Zarówno Donna, jak i Fundacja Sukces, prowadzone są przez kobiety i kierują swoje produkty i usługi do kobiet, skupiając się na realizowaniu ich marzeń i wspieraniu ich w nieustannym rozwoju. Kobieca solidarność w Dzień Matki może zainspirować inne kobiety do wspierania się wzajemnie i szukania nowych, czasem jakże symbolicznych, sposobów dostarczania pomocy potrzebującym wśród nas.

Akcji patronował magazyn Imperium Kobiet i Be-art.pl Portal Ludzi z Pasją. 

 

 

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account