Dzień, jakich wiele. Darek wyszedł do pracy wcześnie rano. Pamiętam ten dzień jak dziś – 22 marca – data, która już na zawsze wryje się w naszą pamięć.

 

25 czerwca Salony Fryzjerskie O’LA oraz Gabinet kosmetologiczny Beauty Complex działają na rzecz Darka. W tym dniu utarg całościowy przeznaczony jest na jego leczenie (nieoperacyjny glejak mózgu).

Adresy:
Salon Fryzjerski O’LA Gdynia, ul. Starowiejska 42/48 (czynny w godz 8-20)
Salon Fryzjerski O’LA i Beauty Complex Gdynia, ul. Damroki 12 (czynny w godz 8-13).
Zapraszamy serdecznie!

 

 

Glejak niestety niszczy całe nasze życie. Z siłą huraganu przewrócił dotychczasowe marzenia, priorytety. Uczymy się każdego dnia żyć na nowo. Teraz nie liczy się już nic poza zdrowiem Darka i radość z każdego dnia razem. Zdajemy sobie sprawę, że ta tykająca w jego głowie bomba może zaatakować w każdej chwili. Każda wspólnie spędzona chwila jest na wagę złota. Obecnie Darek przebywa w szpitalu, gdyż doszło do obrzęku mózgu. Mimo to jest serdeczny, czasem uśmiechnięty i walczący o każdy dzień.

Guz jest niestety nieoperacyjny. Jesteśmy po wielu wizytach w różnych ośrodkach onkologicznych w Polsce. Niestety tutaj nie widzą innych rozwiązań niż chemioterapia lub radioterapia, które poza działaniem zwalczającym raka, niszczą w głowie wszystko, co spotkają na swojej drodze. Po szukaniu ratunku wśród nowoczesnych terapii leczenia glejaka, takich jak między innymi TTF (optune), znaleźliśmy leczenie protonami . Pojawiła się nadzieja – najnowsza technologia – metoda protonoterapii pozwala na atakowanie guza punktowo, co pozostawia zdrową część mózgu nienaruszoną. I tutaj zderzyliśmy się z murem nie do przebicia – z polską biurokracją. NFZ nie refunduje takiego leczenia, ponieważ w Polsce terapia protonowa obejmuje tylko glejaka II stopnia. Odebrano nam  szansę na zapanowanie nad guzem.

Jedyną opcją jest wyjazd do specjalistycznej kliniki w Monachium, która podejmuje się leczenia tą metodą nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Terapia Darka w klinice będzie kosztowała 120 000 PLN.

 

Więcej o chorobie Darka i walce całej rodziny o jego powrót do zdrowia znajdziecie klikając na link www.be-art.pl/pomagamy/pomoc-dla-darka/

 

źródło : rodzina i przyjaciele
Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account