Malina Wieczorek od kilkudziesięciu lat maluje kobiety. Te akty można z pewnością zaliczyć do tzw. sztuki konceptualnej. Jak pisał we wstępnie do katalogu wystawy Jacek Werbanowski „Postacie kreowanych przez nią kobiet odbijają się niczym w lustrach weneckich, nieświadome obserwacji, na jaką zostały wystawione i poniekąd skazane. Najczęściej wyłaniają się one z wnętrza obrazu jakby nieco wstydliwie, półgestem bądź półprofilem. Podobne i różne zarazem. Samotne, lecz przecież wyraźnie obecne wśród nas. Artystka zwykła określać je mianem aktów i określenie to można odnieść zarówno do sfery cielesnej, jak i duchowej”.

 

 

 

To malarstwo, które pyta: kim jest kobieta? Co ją buduje?

W ilu kierunkach współczesna kobieta musi podążać, aby osiągnąć swoje idealne a raczej prawdziwe „ja”? Czy my, w dzisiejszym świecie, umiemy szukać tego prawdziwego „ja”?

 

Realizowany od 2021 roku cykl „Madonny” nawiązuje do klasycznej ikonografii i tożsamości związanej z kulturą regionów. Artystka zastępuje aureolę szlaczkiem z ludowych wałków, czasem ta aureola jest gdzieś z boku, redefiniując sposób, w jaki się pokazuje „świętość” kobiet i zadając pytanie, czym ona dziś jest? Niejednokrotnie można odnieść wrażenie, że drażni ciało, wżyna się w nie, raniąc. Innym razem jest niczym łąka kwietna wokół bohaterek obrazu. To właśnie ta wieloznaczność i możliwość samodzielnej interpretacji, zależnej od momentu życia, własnej historii, nastroju w jakim znajduje się odbiorca, jest dla artystki najbardziej interesująca.

Malina Wieczorek studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Wystawia od 1994 r. Jej prace mają stałe ekspozycje w prestiżowych kolekcjach korporacyjnych i prywatnych na całym świecie.

Najważniejsze wystawy:

MUZEUM CZARTORYSKICH-ARSENAŁ; GALERIA PROMOCJI STUDIA ANEKS; POZNAN, MUZEUM SZTUKI WSPOLCZESNEJ; PAŁAC KRÓLIKARNIA/MUZEUM NARODOWE; GDAŃSK, POZNAŃ, RZESZÓW, LUBLIN, KATOWICE, ŁÓDŹ, WROCŁAW, SZCZECIN – CENTRUM BANKOWOŚCI PRYWATNEJ BANKU PEKAO SA; REGIONALNE TOWARZYSTWO ZACHĘTY; GALERIA PROMOCYJNA; AGORA; HOTEL BRISTOL.

Malina Wieczorek od kilkunastu lat zajmuje się również marketingiem społecznym. Ma na swoim koncie kilkaset znaczących kampanii społecznych, szereg znaczących nagród, min. Dobroczyńca Roku, EFFIE, Kampanie Społeczne Roku, Złoty Magellan, Stevie Awards, Złote Spinacze, Lider Medycyny Roku i wiele innych.Laureatka listy 100 wpływowych ludzi reklamy wg Media Marketing. Laureatka Złotej 10. Kobiet Sukcesu Mazowsza, Lider Medycyny Roku. Mentorka w Klubie Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Laureatka Lauru Eksperta, Listy Mocy – 100, finalistka Sukcesu Pianego Szminką, konkursu Dyrektor Marketingu Roku, Listy 100 Wpływowych Osób w Ochronie Zdrowia oraz wielu innych.

 www.malinawieczorek.com

 

 

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account