Robert World, współczesny artysta z którym ciężko się spotkać, a jego prace osiągają ceny kilka do kilkunastu tysięcy euro. Kim jest ten młody człowiek który w przeciągu kilku lat, trafił na światowe salony i ekrany telewizji?

W Norwegii, posiada autorskie muzeum sztuki własnej, Museum Colored Triangles by Robert World. Kilka lat temu media określiły go, jednym z najwybitniejszych polskich kubistów młodego pokolenia. Co daje młodemu człowiekowi siłę do takiego rozpędu w kierunku realizacji własnych marzeń?

 

 

Jego pradziadek był zamożnym człowiekiem, początkowo miał dużą służbę, później w rodzinie nie zawsze się przelewało, ale mentor rodu starał się wciąż działać, miał autorytet i wiedział że można bardzo dużo pracować i kolorowo żyć. O Robercie World, można z pewnością powiedzieć, że jest marzycielem i że te swoje marzenia sukcesywnie spełnia.

 

 

Jak sam mówi: „Mam kolorowe trójkąty i to jest mój znak rozpoznawczy.” Oprócz miłości, trójkąty stanowią całe jego życie. W pewnym momencie życia, zaczął malować na płótnach, ale ukończył też szkołę filmową i dziś robi swój autorski program telewizyjny pt.” Z pracowni w Świat” który jest jego oczkiem w głowie. Robert World, chce nakręcić również film o artyście który dziedziczy sklep i otwiera w niej galerie. Będzie to film o wielkiej chęci i sile sukcesu. Bohater filmu, odnajduje eliksir miłości i zakochuje się w pięknej kobiecie. Jakie będą dalsze jego losy dowiemy się w kinach …

Robert World, to z pewnością artysta wielkoformatowy. Wiele osób, puka do Roberta drzwi pytając o współpracę i możliwość wykorzystania jego obrazów na różnych produktach. Aktualnie zgłosiła się do niego m.in. firma EM przy współpracy z którą, powstają dzieła sztuki nie tylko na płótnie. Są to  limitowane edycje ekskluzywnych produktów z certyfikatami, numerowe i sygnowane przez Robert’a World. Niebawem ukażą się w sprzedaży!

Takie są możliwości współczesnego świata, nie jesteśmy zamknięci do jednej formy jaką jest płótno – choć to najbardziej szlachetne i najbardziej pożądane. Nie musimy robić jednej rzeczy całe życie. Dobry biznesmen ma kilka firm czy spółek, bo jak jedna kuleje, można czerpać z drugiej, i w ten sposób pomóc tej pierwszej. Uważam, że artystą tylko czasem się bywa.” – w jednym z wywiadów, wyznał Robert World.

Po prace Robert’a World’a coraz częściej pukają do drzwi Azjatyccy przedsiębiorcy. Jego prace w Polsce można znaleźć w dobrych galeriach np. W Galerii Leica na ul. Mysia 3 w Warszawie. Ostatnio można tam było zobaczyć i zakupić znany obraz Roberta Worlda „Afganka”.

Robert World głównie maluje portrety w kolorowe trójkąty o wymiarach 70×100. Aby nabyć obraz olejny należy zapisać się na listę oczekujących. Zgłoszenia można wysyłać poprzez stronę www.robert-world.com

Obecnie, szykując się do kolejnej wystawy która będzie miała miejsce wiosną w Warszawie, pracuje nad nowym cyklem 10 prac pt: „les amoureux ” o wymiarach 195×150 cm. Skąd bierze na to wszystko czas? Ma w koło siebie wspaniałych ludzi i wiele zaczarowanych elfów, w kolorowe trójkąty!

 

 

Tekst  -  Lidia Bąk
zdjęcia produktowe: fot. / EM
Roberta World: fot./Justyna Radzymińska / Camera Work Studio
Lidia Bąk

Lidia Bąk

Założycielka portali promujących sztukę i artystów, obejmujących patronatem medialnym wydarzenia artystyczne i kulturalno-oświatowe.Od stycznia 2017r. – redaktor naczelna portalu be-art.pl

Ukończyła Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,zdobywając tytuł mgr ekonomii na kierunku „Organizacja i Zarządzanie”. Stypendystka rządu francuskiego – Ecole Supérieures de Commerce et d’Entreprise a Poitiers., wiecej...
Lidia Bąk

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account