Zapraszamy na X. edycję Warsztatów Dziennikarstwa Mody & Creative Writing.

 

Tym razem warsztaty pisania o modzie zostały rozszerzone o tematykę Creative Writing. Dziennikarstwo w obszarach mody i dziedzin kreatywnych bazuje na umiejętności obserwacji i analizy trendów, wykorzystaniu znajomości historii mody, sztuki, biegłości w pisaniu i kreatywnym podejściu do tematów związanych z trendami.

Warsztaty skierowane są do wszystkich interesujących się zarówno modą, branżą kreatywną jak i pisarstwem. Podczas warsztatów uczestnicy będą poznawać zasady dziennikarstwa oraz jego funkcjonowanie w branży kreatywnej. Dziennikarz mody bacznie obserwuje zmieniające się trendy, potrafi wyłapać perełkę spośród projektantów i odróżnić dobre projekty od złych. Spektrum pisarstwa modowego jest bardzo szerokie, od książek o tematyce modowej, biografie projektantów, po krótkie, często prowokacyjne relacje modowe.

Podczas dwudniowych warsztatów 14-15 kwietnia uczestnicy będą pracować nad tekstami na potrzeby prasy drukowanej w konfrontacji z internetem, pracować będą również nad zagadnieniami związanymi z opisem kolekcji, przygotowaniem reportażu modowego, budową działu mody w magazynach oraz kreatywnym podejściem do tekstu. Storytelling, praca nad oryginalnością tekstu, rynek wydawniczy pism modowych i lifestylowych, cyrkulacja trendów, pisanie kreatywne na potrzeby agencji reklamowych to tylko część tematów jakie są w programie podczas kwietniowej edycji warsztatów zorganizowanych przez Fashion Project w Warszawie. Jeden z uczestników zostanie wyróżniony za najbardziej kreatywne prace i nagrodzony stażem.

Warsztaty podzielone na wykłady i ćwiczenia praktyczne poprowadzą zawodowi dziennikarze,  redaktorzy mody i pisarze.

 

 

Fashion Project organizuje cyklicznie od ośmiu lat warsztaty branżowe dla osób pragnących rozwijać swoje kreatywne pasje. Liczba miejsc w grupie limitowana.

 

 

Patroni Medialni:

La Vie Magazine

Book Of Luxury

Business Journal

Business & Presitge

FashionTV Magazine

Polskie Radio Czwórka

oraz

be-art.pl Portal z Kulturą

 

źródło: Fashion Project
Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account